לוגו לבונה.jpg

רוקחות טבעית טיפולית על פי עקרונות הרפואה הסינית

רוקחות טבעית היא מאין "אלכימיה"- היכולת לשלב ידע, רגש, חומרים שונים ותנועה ומכל אילו ליצור רקיחה שתעודד ריפויי ושיקום.  

קורס ייחודי זה מבוסס על על רזי הרפואה הסינית ועל נסיונה הקליני של נעמי דוד מזה למעלה מ18 שנים בהם היא מטפלת,  ומרפאה בעלי חיים וא.נשים רבים דרך רוקחות טבעית טיפולית. 

הרפואה הסינית נותנת בקורס מעמיק זה, בסיס עמוק ומדויק וחיבור בהיר להגיון של הטבע. זאת בשילוב הידע הקליני שנעמי דוד צברה ומביאה עמה. חיבור בין שני אילו מאפשר לנו חוויית לימוד ייחודית ומרתקת הנותנת לנו להתנסות ביצירת הרכבים רוקחיים מדויקים ומותאמים לצרכינו וצרכיהם של בעלי החיים.  הקורס מלמד לדייק את הדומה ואת השונה בינינו ובין בעלי חיים כאשר אנו ניגשים ליצור רקיחות. 

 

 הקורס נותן כלים וידע המדגישים את הצורך בעיסוק ברוקחות טבעית אחראית ומקצועית

 

קורס הרוקחות הטבעית  הטיפולית של נעמי דוד הוא הזמנה למסע מרתק של חיבור, הכרות ותקשורת עם צמחים וחיבורם והתאמתם לסוגי צרכים שונים של בעלי חיים וא.נשים

 

 דרך חווייה של הכרות והבנת הצמחים והחומרים השונים נוכל ללמוד ליצור את החיבורים והאלכימיה הרוקחית המדויקת למצבים השונים, בעונות השונות בטמפרטורות והטמפרמנט השונה 

מוזמנות ומוזמנים להצטרף אלינו למסע !

קורס ייחודי וראשון מסוגו בארץ! 

חזרה למקורות- הבחירה הטבעית של בעלי חיים ואנשים 

התבוננות בבעלי חיים יכולה ללמד אותנו על תהליכי ליקוט וריפוי. אם הייתה לנו ולבעלי חיים האפשרות להסתובב חופשיים בטבע, להתבונן וחיות אותו  אז היינו לומדים מבחירותיהם של בעלי החיים, על דרכי ההתנהלות,  הריפוי והמניעה שהם בוחרים בהם ומותאמים להם במדויוק לצרכיהם ע"י אכילה , התפלשות , הרחה, שתיה או רחצה ובכך יכולנו לחקות אותם! (מה שאכן היה נפוץ בימי קדם ואפשרי לנו ללמוד אותו גם היום. 

לדוגמא, כיום אנחנו נראה את הכלבים, סוסים או חתולים בקרבתנו מסתובבים ברחוב או באיזור מחייתם ובוחרים לאכול עשב נגיש , אם ניתן הדבר. אילו היו בטבע והיה את המגוון, הם היו מחפשים אולי נבט חיטה על מנת לעשות ניקוי רעלים או עשב לימון להקל על האי נוחות במערכת העיכול או בעיקר אצל כלבים וחתולים- על מנת לעודד הקאה. אולי היינו רואים אותם מתפלשים בשיח של רוזמרין או לוונדר על מנת להרחיק מעצמם מזיקים או מעופפים ויש עוד שלל דוגמאות .לבעלי חיים יש את הידע האינסטינקטיבי הקדום לריפוי עצמי ! בתנאי מחייתם ומחייתנו כיום אינסטינקט זה לעיתים רדום.

אך אם רק נזכיר, נאפשר וננגיש לעצמנו ולהם את "חכמת הצמחים" נוכל כולנו יחד ,בדרך הטבע, לעבור תהליכי ריפוי!

 

נושאים נבחרים בקורס  

✓עקרונות ברפואה הסינית

✓עקרונות פתולוגיות מערביות

✓עקרונות פתולוגיות נפשיות

✓עקרונות הפתולוגיות ע"פ רפואה סינית

✓הכרות עם הנפשי/ רגשי/ מנטאלי של בע"ח ואנשים

✓הבנת טראומות ופוסט טראומות בעולמם של בע"ח ואנשים

✓הידרוסולים

✓שמנים אתריים

✓פרחי באך

✓תשריות

✓חימרים

✓חומרי גלם , משחות ותרסיסים

✓רוקחות מעשית

✓למידת בניית תכניות רוקחות

✓למידת הבניית תהליכי עבודה

✓כלים הלכה למעשה להתפתחות מקצועית בתחום

למי מיועד הקורס 

✓לכל אישה ואיש בעליי זיקה ועניין בתחום בעליי חיים

✓לכל אישה ואיש הרוצים לרקוח לעצמם ולבני ביתם

✓לכל אישה ואיש החיים יחד עם בעלי חיים ורוצים לרקוח עבורם

✓לבוגריי מכללת לבונה (מסלולים וקורסים)

✓לבוגרי מכללות אחרות בתחום בעלי החיים

✓לאנשי מקצוע מתחום בעלי החיים

✓מטפלים התנהגותיים לבעלי החיים

✓מטפלים עם בעלי חיים

✓מטפלים וסטודנטים ברפואות משלימות

✓מטפלים וסטודנטים ברפואה סינית

✓וטרינריים וסטודנטים לוטרינריה

✓עוזרי וטרינר / טכנאי וטרינר וסטודנטים בתחום

✓לאנשים העוסקים ומתעניינים בפעילות שוטפת/ התנדבותית עם בעליי חיים

תנאי קבלה 

▪ שיחה מקדימה/ או ראיון עם נציג/ת המכללה עבור הכרות, התרשמות , בדיקת התאמה ותאום ציפיות

▪ תשלום דמי הרשמה 

▪ סיום הרשמה מלאה ותשלום שכר לימוד

▪ חתימה על תקנון המכללה

חובות הקורס 

✔נוכחות חובה לאורך כל הקורס

✔עמידה בהגשת מטלות והתנסות מעשית לאורך הקורס וכן בחנים ומבחנים

✔סיום מלא של תהליך הסטאז' כולל הגשת תיקי טיפול ודוחות 

✔עבודת סיכום קורס

**רק עמידה בכל חובות הקורס תזכה את המשתתפים/ות בתעודת השתתפות מטעם מכללת לבונה

היקף הקורס: 144 שעות אקדמיות

ימים ושעות הלימוד : יפורסמו במועד קרוב יותר לפתיחת הקורס. השאירו פרטיכם בצור קשר ונעדכן אתכם עם תחילת ההרשמה  

למעוניינים לקבלת עדכון בנושא  ניתן לפנות למכללה ולהשאיר את פרטיכם בצור קשר. 

שכר הלימוד : 

עלות הקורס: 7980 ש"ח בלבד 

עלות הרשמה מוקדמת 7480 ש"ח (500 ש"ח הנחה!)    

עלות לבוגרי קורסים והכשרות  במכללת לונה  6983 ש"ח (997 ש"ח הנחה!)

 *אין כפל הנחות 

מה נקבל בקורס 

✓ידע תיאורטי מעמיק מקצועי ומקיף

✓התנסות מעשית מעמיקה ומרתקת

✓הדרכה וליויי מקצועי במהלך ההתנסות המעשית והסטאז'

✓כלים פרקטיים להתפתחות מקצועית בתחום

✓כלים לשילוב הרוקחות הטיפולית במגוון תחומי עיסוק עם בע"ח ואנשים

 

לקריאה נוספת

אודות הקורס 

✿הקורס מעמיק ומשלב בין מגוון רחב של גופי ידע , מה שנותן אפשרות עם סיומו לקחת את הרוקחות הטבעית הטיפולית למקום מקצועי, אחראי ומעשי ולקדם בכך את רווחתם ובריאותם של בעלי חיים ואנשים רבים בעולמנו הזקוקים לחזור לקשר הישיר עם צמחי המרפא.

✿הקורס מביא ידע שנרכש על ידי מחקר וניסיון קליני של נעמי דוד שכולל מעל 18 שנים של שיקום, סיוע, תמיכה וחיזוק של אלפי בעלי חיים ואנשים גם יחד , ע"י רוקחות טבעית טיפולית. בכך הקורס נותן באופן מקיף ידע תיאורטי וקליני מוצק, מעמיק ומקצועי. 

✿הקורס מלמד איך להיות רוקחים טיפוליים-חוקרים , כיצד לעשות אינטייק רוקחי, לבנות תכניות רוקחיות, כיצד לחקור ולנטר אותן ומשם לקחת את הרוקחות למקום מעמיק, מקצועי ואחראי שיאפשר לפתח ולהשתמש במוצרים אפקטיביים ומרפאים עבור בעליי החיים ואנשים.

✿הקורס מלמד את הסגולות של הצמחים בכל אחת מהפזות/ תצורות השונות: את יכולות ההשפעה שלהם, הן על הגוף והן על עולם הנפש-רגש.

✿בקורס נחקור את הצמחים והחומרים כישויות בעלות כוחות ריפוי, אופי, מזג טמרפטורה וכיצד אנחנו כרוקחים משפיעים על תכונותיהם השונות של הצמחים והחומרים כאשר אנו יוצרים מוצר רוקחי,  עבור בעלי החיים או אנשים. וכמובן איך אנו יוצרים התאמה בין צורך של בעלי חיים או אנשים למוצר רוקחי מתאים.

✿בקורס נלמד את בסיסי הפילוסופיה של הרפואה הסינית בהתאמה לתהליכי רוקחות.

✿בקורס נלמד על הפתולוגיות הפיזיות והרגשיות-נפשיות של בעלי חיים ואנשים וכיצד לעשות התאמות רוקחיות למיני מצבים ותופעות.

✿בקורס נלמד על אפשרויות שיתופי הפעולה של רוקחים טבעיים טיפוליים עם אנשי מקצוע מתחומים שונים. מה שייתן לבוגרים כלים להשתלבות  בתהליכי טיפול וריפוי רחבים יותר.

מהי רוקחות טבעית טיפולית על פי עקרונות הרפואה הסינית ?  

רוקחות טבעית טיפולית הינה יצירה ובחירת שילובים והרכבים של מגוון צמחי מרפא ב"פזות"/ תצורות ושילובם עם חומרים וסוגי הנגשה שונים כגון: תרסיסים, משחות, הרכבים של פרחי באך, חימרים ועוד.

כל אילו מותאמים לבעליי חיים ואנשים ע"י בחירת הצמחים וסוגי ההנגשה המדויקים (!) עבור קבוצות גיל שונות של אנשים ובעליי חיים או עבור מקרים יחידים.

כל זאת בהתאם לצרכים, למצב, תופעה, קושי או חולשה פיזים או רגשיים כגון: חיזוק מערכת חיסונית, מערכת עיכול, הרגעה, ויסות, שיכוך כאב טבעי, מענה למגוון תופעות עוריות, "אלרגיות", "חרדות", "תוקפנות", "חוסר שקט" ומגוון נוסף של מצבים חיצוניים או פנימיים המצריכים תמיכה.

בפועל, הרוקחות הטבעית הטיפולית הינה הנגשת הטבע לאנשים ובעלי חיים.

מטרת הרוקחות הטבעית הטיפולית היא ללקט את את המגוון העצום שקיים לנו היום מן הטבע ולהנגיש אותו לאנשים ובעלי חיים ובכך לייצר לנו ולבעלי חיים רווחה פיזית- רגשית-נפשית.

**כמובן שבמצבי חולי ו/או פתולוגיות מורכבות יש לפנות/ לעבוד בצמוד למטפל/ מרפא מוסמך על מנת לאבחן את שורש הבעיה, הקושי או החולשה ולהתאים גם את המוצר הרוקחי המדוייק!

**במצבים אילו הרוקחות הטיפולית תהווה כלי משמעותי - תומך, מזרז ומלווה בתהליכי הריפויי

רוקחות טבעית טיפולית בראי הרפואה הסינית

אלכימיה רוקחית זאת בקורס ייחודי זה מתבססת על רזי הרפואה הסינית שנותנת לרוקחות בסיס עמוק מדויק ובהיר הנותן חיבור פשוט להגיון של הטבע ודרכו ניתן לעשות את ההרכבים הרוקחיים המדויקים המותאמים לטבע  ולצרכיי בעלי החיים ואנשים. דומה בדומה מרפא! דרך הבנת הצמחים והחומרים והצרכים השונים והמגוונים של אנשים ןבעלי חיים השונים בראי הרפואה הסינית, נוכל ליצור את החיבורים והאלכימיה הרוקחית המדויקת למצבים השונים, בעונות השונות בטמפרטורות והטמפרמנט השונה.

מדוע ללמוד את הקורס המקיף לרוקחות טבעית טיפולית לבעלי חיים ואנשים של נעמי דוד? 

כיום אנחנו יכולים למצוא ולקרא באינטרנט מגוון של מידע על חומרים וצמחים למגוון תופעות, מושגים ובעיות. המידע רחב, גדול ונגיש ואף ישנם קורסי רוקחות "online" בסגנון "עשה זאת בעצמך". הידע הוא אינסופי ויש בכך ערך רב עבור כולנו! אז מה בכל זאת הערך המוסף של להגיע להקורס?

מכללת לבונה, נעמי דוד בראשה וצוות המכללה, דוגלים בקידום הקשר, התקשורת והחיבור של אנשים לבעל חיים ולטבע ושל בעליי חיים אל אנשים וחזרה אל הטבע. המכללה מקדמת את רווחת ומעמד בעלי החיים, הן ברמת תנאי המחייה, רווחתם הפיזית והנפשית-רגשית והן ברמת האחריות המקצועית בהגיענו במגע עמם כאנשי מקצוע במגוון תחומים והכשרות. אנחנו מאמינים שרב הדומה על השונה בין בעלי חיים לבני אדם.

ועל כן כפי שאנו לא נלך לקבל עבור עצמנו ועבור ילדנו טיפול / ייעוץ/ רקיחה/ מגורם שאיננו מוסמך לתחום בו הוא נותן שרות או שלא נשתמש במוצר שאיננו יודעים שמותאם לצרכינו, כך אנו רואים עין בעין עבור בעלי החיים! חשוב לנו לקדם את המודעות, למסד ולמקצע גם את תחום הרוקחות הטבעית לבעליי חיים. צמחים הם בעליי כוחות ויכולות השפעה ובכך הם יכולים להוות גורמי ריפויי משמעותיים ומכוננים , אך בשימוש לא אחראי הם יכולים לייצר נזקים או עיכוב של טיפול מותאם , מקצועי ונכון. קורס זה נותן את האפשרות למי שרוצה לעסוק ברוקחות טבעית טיפולית לבעלי חיים לבוא ולקבל את הידע וכלים לעשות זאת בדרך אחראית.

למה הכשרה  ייעודית  לבעלי חיים כל כך חשובה ומשמעותית? / נעמי דוד 

ראשית מליבי אומר כי בעלי החיים יקרים לי, אני מאמינה כי מגיעה להם הזנה וטיפול ייחודיים ומיוחדים. בהרבה מקומות בעולמנו אין לנו אפשרות לתת להם את החירות, הטבע והחופש ומתוך כך חשוב לי בעבודתי החינוכית, הטיפולית ובחיי, לתת להם את שהם זקוקים ואת שאני יכולה לתת וכן להשפיע על אחרים לעשות כך.

עברתי הכשרה מלאה ברפואה סינית לבני אדם וכך גם הכשרה מלאה לטיפול ברפואה סינית לבעלי חיים וכן למדתי לאורך שנים מגוון גדול של כלים טיפוליים. לאחר שנים של צבירת ניסיון קליני רב , התחלתי אף לעסוק במחקר תיאורטי ומחקר שטח , בו עד היום אני עוסקת- התאמה והתמרת כלי ריפויי וטיפול שונים לבעליי חיים.

מתוך ניסיוני זה  אני יודעת להגיד כמה חשובה ההכשרה המותאמת לכל סוג אוכלוסיה וסוג כלים עמם אנו בחורים לעבוד.

בעלי חיים הם אמנם דומים בהרבה מובנים לבני אדם, גם הם ממשפחת היונקים, לפחות רוב החיות עמן נעבוד  ועם זאת רב השונה על הדומה. יש לכל אחד מאיתנו (בני אדם וסוגיי בעלי חיים שונים) צרכים , רגישויות , תפיסות, העדפות , גורמי סיכון.

דוגמאות: 

✓קקאו נחשב מזון בריא ומזין (סופר-פוד) לאנשים ועם זאת,  עבור כלבים קקאו הינו רעל ויכול להוביל אף למוות

✓עבורנו אבוקדו הוא פרי מזין ועבור תוכי אבוקדו הינו רעל שיכול להוביל למוות

✓שמנים אתריים יכולים להוות עבורנו כלי ריפויי ואילו לחתולים שמנים אתריים הינם רעילים

✓לסוסים יש יכולת פירוק יוצאת דופן של צמחים אפילו צמח כמו צמח קיק! ולנו כבני אדם הוא רעיל עד סכנת מוות

 

מתוך כך ומתוך חזוני, אני מקדמת הכשרות ▪ השתלמויות ▪ קורסים

אשר יכולים לאפשר לכם  דיוק, מקצועיות ואחריות בעבודתם עם בעלי חיים

במקביל אני  יוצרת ומפתחת קורסים המשלבים ידע עבור בעלי חיים ועבורנו יחד - בו אני מדייקת את השונה והדומה

קורס רוקחות טבעית טיפולית

על פי עקרונות הרפואה הסינית

משלוב! לבעלי חיים נשים ואנשים

פרחי בך ● שמנים אתריים ● הידרוסולים ● תשריות ● חימרים ● שמני בסיס 

הקורס ייפתח עם 10 נרשמים

מקסימום משתתפים/ות עד 13 איש

לבירור לגביי מועד הקורס הקרוב צרו עמנו קשר ! 

ונחזור אליכם בהקדם!

יצירת קשר 

חנות המוצרים של אניס

היכנסו לחנות המוצרים שלנו ותמצאו  מוצרים איכותיים ,  100% טבעיים

עבורכם✔ 

עבור ילדיכם✔ 

✔ עבור בעלי החיים שאתכם

 קליניקה לרפואה סינית 

 ✓ קליניקה לחיות בית 

✓ קליניקה לסוסים 

✓ קליניקה לנשים ואנשים

עבור בעלי החיים שאתכן/ם ועבורכן/ם