לוגו לבונה.jpg

המסלול המשולב 

חיות בית●סּוּסִיִּים

מכללת לבונה, המכללה המובילה להכשרת מטפלים

ברפואה וטרינרית משלימה, סינית ושיקומית לבעלי חיים

TCVM= Traditional ChineseVeterinary Medicine

המסלול המשולב הינו מסלול התמחות דו-חוגי, ייחודי, מאתגר ועשיר. הוא נלמד במתכונת דו- שנתית והסטודנטים בו עוברים הכשרה מקיפה הן בטיפול בחיות בית והן בטיפול באוכלוסיית הסּוּסִיִּים.

התלמידים בו משתלבים בתכניות הלימודים של מסלולי ההתמחות לחיות בית וסּוּסִיִּים הן בהתנסות המעשית ובקליניקות והן בלימודים התיאורטיים. 

החזון מאחריי המסלול המשולב הוא לתת אפשרות לסטודנטים הבוחרים בכך ואשר יכולים לעמוד בתנאים ובדרישות  הלימודים, לעשות התמחות מקיפה ומואצת בטיפול באוכלוסיות רחבות של בעלי חיים ולהיות מטפלים רב תחומיים בתחום הרפואה הוטרינרית המשלימה, הסינית והשיקומית לבעלי חיים. 

נעמי בנתה מסלול זה כחזון להכשיר סטודנטים על פי  דגם עבודתה מזה למעלה מ18 שנים עם בעלי חיים הכולל טיפול ושיקום של חיות בית וסּוּסִיִּים כאחד.

מסלול הכשרת מטפלים -המסלול המשולב

חיות בית●סּוּסִיִּים

רקע על המחלקה להכשרת מטפלים 

המחלקה להכשרת מטפלים ברפואה וטרינרית משלימה, סינית ושיקומית הינה חלק ממפעל חייה של נעמי דוד. מחלקה זו פותחה והוקמה מתוך חזון

✓ לקדם ולפתח את המודעות לצורך של בעליי חיים לקבל תנאים שיבטיחו להם בריאות פיסית ונפשית.

✓ לקדם את מיסוד תחום הטיפול המשלים בבעלי חיים בארץ עבור טיפול אחראי ומקצועי בבעלי חיים- ע"י הכשרה מקצועית ורכישת התמחויות 

✓ קידום זכויות בעלי חיים והמודעות לכך שבעלי חיים ראויים לגדול, לחיות ולהיפרד מן העולם באיכות חיים ובכבוד

 

הלימודים מתקיימים כיום במתכונת דו-שנתית, וישנם מגוון קורסים הן המעשיים והן התיאורתיים המושתתים על עקרונות הפילוסופיה של הרפואה הסינית, על זרמיה השונים. זאת במקביל ללמידה ע"פ עקרונות שיטתה של נעמי דוד שפותחה, נבנתה ונוצרה על סמך נסיון קליני, ידע תיאורתי ומחקר של למעלה מ15 שנים. אינטגרציה זו מאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע וכלים מקיפיים ייחודיים וחלוציים בתחום  - ברמה התיאורטית והקלינית כאחד. 

במכללה מלמד צוות רב מקצועי ,בהתאם לצורך וההתמחויות השונות , ההכשרות בנויות מלמידת ידע תיאורטי- עיוני לצד לימודים מעשיים קליניים , ישנה הדרכה מקצועית (סופרויז'ן)  וישנו דגש על הצורך בהתפתחות אישית- מקצועית בתהליך ההכשרה עבור יצירת יכולת לבניית תקשורת בינאישית,  מקצועית, בריאה ואחראית עם המטופלים , בעלים ואנשי מקצוע. על פי תפיסתנו, כל אילו מאפשרים, עבור מי שמשלים את ההכשרה ,לצאת עם "ארגז כלים" עשיר המאפשר קרקע למימוש הפוטנציאל  האישי - ע"י בניית קליניקה, יצירת שיתופי פעולה וצמיחה מקצועית פורייה. 

הלימודים התיאורטים נלמדים בחלקם במסגרת  מפגשים והרצאות פרונטאליות, וחלקם בלימודי און ליין (וובינר)- בהתאם לתוכניות הלימוד. 

הלימודים המעשיים נלמדים במסגרות שונות (חוות סוסים/ כלביות/ קליניקות) במפגשים מרוכזים או קבועים ורציפים בהתאם לתוכניות הלימודים. 

בתהליך הלימודים ישנו דגש רב על למידה של יצירת תקשורת ובניית שפה עם בעלי החיים השונים.

המכללה משמשת כר צמיחה, למידה, התמקצעות והתפתחות עבור נשים ואנשים הרוצים לטפל , לשקם וללוות בעלי חיים.    

 

 

רפואה וטרינרית משלימה, סינית ושיקומית מהי ? 

רפואה המתייחסת לכל אספקט בחייו של בעל החיים. רפואה זו מבינה שיש קשר ישיר בין הגוף- נפש- מנטאל וישנן השפעות רבות הפועלות על בעל החיים: המזון שהוא ניזון ממנו, הקשרים החברתיים בחייו, הסביבה הטבעית בו הוא חי ועוד. רפואה זו מושתתת על ההבנה כי לגוף ולנפש יכולות ריפוי משלהן וכי כוח החיים טמון בו מבראשית.  ריפוי נובע מהבנה מלאה של האנטומיה, הפיזיולוגיה, התקשורת והעולם הרגשי של בעל החיים בה אנו מטפלים. במפגש עם בעל החיים אנו מאבחנים את מקור חוסר האיזון ובוחרים מתוך אבחון וראייה זו את תכנית הטיפול ואת הכלים המדוייקים לתהליך הריפויי, השיקום , תחזוקה או המניעה. מכללת לבונה דוגלת בעבודה אינטגרטיבית ויש לעיתים חשיבות רבה לתהליך משותף של גורמי טיפול נוספים המעורבים בטיפול ובריאות בעל החיים.

קהל היעד להמסלול המשולב - הכשרת מטפלים בחיות בית וסּוּסִיִּים

תנאי הקבלה הבסיסי למסלול המשולב הינו נסיון של לפחות 5 שנים בעבודה וגידול של סּוּסִיִּים

✓ לנשים ואנשים עם רקע בגידול ועבודה עם סוסים הרוצים להיות מטפלים ברפואה וטרינרית משלימה, סינית ושיקומית לסּוּסִיִּים וחיות בית וללמוד במכללה מובילה בתחום 

תלמידי תואר ראשון במדעי בעלי חיים/ביולוגיה אשר רוצים להתמקצע כמטפלים בתחום ✓

✓ וטרינרים הרוצים להשתלם, להתמחות ולהכניס לארגז הכלים שלהם כלים וידע בתחום, להקים קליניקות משולבות ולהיות רופאים מומחים ברפואה משולבת 

✓ אנשי מקצוע מתחום הסוסים כגון מאמנים/ מאלפים/ מפרזלים המעוניינים לעשות הסבה לתחום הטיפול 

✓ מטלפים טבעיים המעוניינים לעשות הסבה או לשלב בעבודתם טיפול בתחום 

✓ מטפלות/ים ברפואות משלימות המעוניינים לעשות הסבה לטיפול בבעלי חיים או לשלב זאת ולהרחיב את הקליניקות שלהם ותחומי התמחותם.   

✓ מאלפי כלבים הרוצים לשלב או לעשות הסבה ולהיות מטפלים 

 

תנאי קבלה למסלול המשולב

✓ תנאי הקבלה הבסיסי למסלול המשולב הינו נסיון של לפחות 5 שנים בגידול ועבודה עם סּוּסִיִּים

✓ תהליך הרשמה מלא (הכולל תשלום דמי הרשמה והגשת טפסים ו/או שאלונים ו/או מבדקים שיתבקשו להישלח טרם הראיון האישי)

✓ קריאה ואישור לתנאי תקנון המכללה (כחלק מתהליך ההרשמה) 

✓ הגעה לראיון קבלה שיקבע לאחר תהליך ההרשמה    

✓ תעודות בגרות מלאה 

✓ ידע בשפה האנגלית 

 

דגשים והבהרות: 

✓אישור על הקבלה ללימודים/ או דחיית הבקשה לקבלה ללימודים ישלח במייל מהמכללה בטווח של 30  יום ממועד סיום תהליך הרישום, מילויי הטפסים והראיון

✓גם לאחר הקבלה ללימודים על הנרשם לעמוד בכל תנאי ההרשמה המלאים עבור כתנאי להתחלת לימודים במסלול אליו התקבל 

✓אין על המכללה לנמק אי קבלה ללימודים / דחיית בקשה של מועמד להתקבל - אלו שיקוליה הבלעדים

בכל עת רשאית מכללת לבונה לשנות את תנאי הקבלה, דרך ותהליך ההרשמה בתכניות הלימוד השונות

סוס וחמור .jpg
חלב וחתול .jpg

תקנון מכללת לבונה 

מכללת לבונה מקדמת רפואה וטרינרית משלימה, סינית ושיקומית אחראית ומקצועית עבור רווחתם של בעלי חיים בעולמנו ועבור כך לוקחת את תהליכי ההכשרה והפעילויות  המתקיימות בה ברצינות ואחריות רבה

לתקנון המכללה