top of page

Acerca de

דף נחיתה.png

קליניקה לרפואה משולבת
במרכז V.I.pet  
 

רפואה סינית משולבת ושיקומית לבעלי חיים

קליניקה לרפואה סינית משולבת ושיקומית

איך רפואה סינית שיקומית יכולה לעזור לבעלי חיים שאיתנו?

הרפואה סינית הינה רפואה שיקומית ומניעתית. בכלים שלה, היא יכולה לתמוך, לרפא ולשפר באופן ניכר את איכות חיי בעליי החיים שאיתנו. יש לה את היכולת לעזור במגוון רחב של מצבים בריאותיים והתנהגותיים מהם סובלים או עמם מתמודדים בעלי החיים שלנו. משמעות האבחון שאני עושה, הוא התבוננות עמוקה בכלל הסימפטומים הקטנים והגדולים כאחד ולאחריו אני בונה תהליכי טיפול שיקום ומניעה.

האם ניתן לטפל בבעיות שלד כרוניות? בפציעת שלד אקוטית? טראומות גוף?

התשובה היא כן, אתן לכם דוגמא, דוגמא עוד מתחילת הקריירה שלי לפני קרוב ל17 שנים, הגיע אלי גולדן רטריבר לטיפול בקרע ברצועות, הוא היה בן 10 חודשים אז, הבעלים התעקשו שאינם רוצים שיעבור ניתוח. טיפלתי בו בדיקור למשך מספר טיפולים ולאחר כ3 חודשים, הוא השתקם וחזר לרוץ ולשחק עם חבריו בגינה. הוא נשאר מטופל שלי, לאורך שנים רבות, טיפלתי בו במגוון תופעות שהופיעו לאורך השנים וכן ליוותי אות אף ביומו האחרון. לאורך כל השנים הללו הוא לעולם לא חזר לצלוע ולא נקק לטיפול ברצועות הברכיים כלל.

דוגמא נוספת, הגיעה אליי לפניי כ8 שנים ,לקליניקה, כלבה האסקית עם בעיה כרונית בבלוטות האנאליות, היא כבר עברה פרוצדורות בהרדמה והמליצו לבעלים שאולי כדאי להסיר לה את הבלוטות לחלוטין. הבעלים שלה פנה אליי מכיוון שרצה להימנע מניתוח הסרת הבלוטות. לאחר אבחון מעמיק הבנתי כי מה שגורם לחסימות חוזרות בבלוטות האנאליות היא בעיית אגן, האגן לא היה מאוזן ובעקבות כך הלחצים על הבלוטות לא היו שווים וכל פעם אותן בלוטות נחסמו. טיפלתי ושיקמתי לה את האגן ובכך עברו הבעיות עם הבלוטות האנאליות.

אז קצת עליי

נעים מאוד, נעמי דוד. אני מטפלת מזה 17 שנים ברפואה סינית משלימה ושיקומית לבעלי חיים. לאורך השנים אני מטפלת במגוון גדול של חוסרי איזון, מחלות, טראומות והתנהגויות. בעיני הכל קשור להכל. כאב יכול להיות סיבה לבעיות התנהגות (והפוך) סטרס יכול להיות גורם לבעיות בריאות, ובעיות בריאות או טראומות יכולות לייצר שינויים התנהגותיים. הכל שזור בהכל. אני עובדת בשיתוף פעולה עם וטרינרים לאורך כל השנים, אני מאמינה שהשילוב בין הרפואות מביא לתוצאות מרשימות בהחלמה של בעלי חיים.

שיתוף הפעולה ועבודתי במרכז  vipet נוצר מתוך ראייה משותפת כי טיפול רב- תחומי מקצועי יכול לתמוך, לשפר ולשקם את מצבם של בעליי החיים בצורה המיטבית ביותר עבור חזרה לתפקוד ואיכות חיים. 

הכלים הטיפוליים

דיקור▪

צמחי מרפא סיניים▪

עיסויי שיקומי▪

ארומתראפיה▪

 צמחי מרפא מערביים▪

התאמה תזונתית▪

רוקחות טבעית▪

▪פרחי בך

אבחון

■ לתפיסתי, כל תהליך טיפולי טוב מתחיל אבחון מקצועי. מפגש משמעותי עבור הבנת המקרה ובניית תכנית טיפול בו נעשית התאמה של הכלים הטיפוליים. אני בונה תכנית טיפול ומתאימה את כלים הטיפוליים, נותנת ייעוץ לגבי הרגלי חיים, הדרכה, הסבר והנחיות לתהליך.

רפואה מונעת כבר מגיל גורות   

■ רפואה המונעת יכולה להתחיל באבחון כבר בגיל גורות או בכל גיל. נבין מי החיה/הגזע שאימצנו, אתאים לה תזונה, ואייעץ לגביי פעילות ואורח חיים נכון ומותאם לצרכים הפיזיים וההתנהגותיים שלה. מענה על האספקטים הללו יבטיח איכות חיים ובריאות לאורך שנים

■ הרבה פעמים בשל חוסר מודעות איננו מזהים צרכים וחולשות הדורשים טיפול מניעה ומעקב. טיפול מונע בזמן הנכון יכול להבטיח חיים בריאים ואריכות ימים וכן לצמצם בהמשך הדרך את הצורך בטיפול , הוצאות גדולות וסבל עקב מחלות כרוניות שיכולות להיווצר מחוסרי איזון.

■ המהות של הרפואה המונעת היא לאתר את חוסרי האיזון (המולדים או הנרכשים) ואת "הבעיות" וה"אתגרים". להתאים לבעלי החיים את איכות החיים ותנאי החיים הנדרשים על מנת להתפתח, לגדול ולהזדקן כראוי.

✓ייעוץ לגידול גורים

ייעוץ תזונתי✓

 ייעוץ לגילאים מתבגרים ומבוגרים✓

רפואה שיקומית ותחזוקתית

טיפול במצבים כרוניים 

שילוב רפואה סינית בטיפול שיקום ותחזוקה במצבים כרוניים יכולה לשפר לאין ארוך את איכות חייהם של בעלי החיים ולהביא להקלה   ושיפור ניכרים.  

שיקום לאחר הניתוח✓

שיקום הגוף ממחלות קשות✓

מחלות כבד✓

בעיות פרקים✓

תמיכה בתהליכים כרוניים✓

טיפול באלרגיות✓

טיפול בבעיות עוריות קשות✓

תת פעילות של בלוטת תריס✓

מחלות כרוניות✓

סרטן✓

התאמת תזונה למצבי בריאות וחולי שונים✓

טיפול רגשי התנהגותי✓

חרדה✓

תוקפנות✓

חרדת נטישה✓

הרס חפצים✓

ליוויי במצבי זקנה ומחלות סופניות✓

✓עוד

טיפול בגיל הזהב 

בדיוק כמו אצל בני אדם, לאור התפתחות הרפואה, תוחלת החיים של בעלי החיים שאיתנו עלתה. אם בעבר תוחלת החיים של כלבים וחתולים הייתה סביב  גיל 9/10 כיום תוחלת החיים מגיעה לגיל 14/15 ואף גיל 17 ויותר. עם אריכות חיי החיות שלנו מגיעים גם צרכים ייחודיים. על מנת לשמור על איכות החיים יש צורך לעשות "הערכה מחדש" של הרגישוית, החולשות והצרכים על מנת למנוע סבל וכאב ולאפשר לבעלי החיים שאיתנו להזדקן בכבוד. לגילאים הללו  יש אף מחלות ותחלואות ייחודיות כגון בעיות פרקים, רגישויות משתנות במערכת העיכול, חולשת כליות ואף מחלות כמו סרטן או מחלות כרוניות נוספות. 

דרך אבחון וטיפול ברפואה הסינית ניתן להביא לבעלי החיים שלנו בתקופת חיים זו הקלה רבה, איכות חיים ואף לחסוך תחלואות נלוות רבות הנגרמות לעיתים מחוסר מודעות.

 

 דיקור ✓

 צמחי מרפא ✓

התאמה תזונתית✓

התאמת פעילות✓

התאמת תנאי מחייה✓

תמיכה רגשית✓

✓ליוויי בתהליכי פרידה

דוגמאות לחוסרי איזון ומחלות בהם ניתן לטפל ברפואה משלימה ו/או משולבת  

בעיות עור/גרד כרוני✓

סקביאס✓

דמודקס✓

אסטמה של העור✓

גרד המבוסס סטרס או כאב✓

Hotspots✓

בעיות פרקים/ניוון✓

היפ-דיספלסיה✓

OCD מפרקים✓

חרדה✓

תוקפנות✓

מערכת עיכול רגישה✓

 שיקום מטראומות ופציעות✓

פריצת דיסק✓

דלקות אוזניים כרוניות✓

דלקות שתן חוזרות✓

קדחת קרציות✓

לישמניה✓

סרטן✓

תת פעילות של בלוטת תריס✓

קושינג✓

אדיסון✓

מגוון רחב נוסף של חוסרי איזון/מחלות אוטואימוניות✓

✓עוד

רפואה מטפלת אקוטית

■ גם במצבים אקוטיים הרפואה הסינית יכולה לתרום רבות וללוות בתהליכי טיפול והתערבויות וטרינריות, להביא להקלה ותהליכי ריפויי שלמים

■ במצבים הללו הטיפול ברפואה סינית ומשלימה הוא תמיד בשילוב עם הווטרינר. העבודה המשולבת הכרחית ויכולה להניב תוצאות ריפוי משמעותיות

דוגמאות למצבים אקוטיים, חירומיים, טראומה ופציעות  בהם ניתן להעזר ברפואה משלימה:

פריצות דיסק - אובדן יכולת ללכת✓

צניחה של טסיות – במחלות כמו  קדחת קרציות או לישמניה✓

שיקום מכוויות קשות✓

הרעלות✓

התייבשות✓

שבץ /אירוע מוחי✓

כשל כליות✓

מחלות כבדיות✓

דלקת לבלב✓

שברים✓

טראומות - תאונות ופציעות✓

פגיעות עצביות✓

תולעת פארק✓

✓עוד

טיפול המשולב, כבר מן הרגע הראשון יכול להביא לתוצאות ריפוי טובות ו/או לקצר את משך ההחלמה ולמנוע מהמחלה להגיע

להחמרה■

השאירו את פנייתכם כאן

נחזור אליכם בהקדם

תודה, נחזור בהקדם
bottom of page